I går fikk eg 2 glass med pistasjkrem i posten og i dag var det atter en gang på tide å briljere på kjøkkenet! Akkurat den pistasjkremen eg har brukt får du kjøpt på Normal, syns det var god eg 🙂 Hvordan eg har laget de finner du HER INNE. Forskjellen på første gang og i dag er at eg har brukt 2 glass pistasjkrem på 400 gr Knefhedeig og ikke bare ett glass. FORTSATT kan den bli mer kremet, men det får da være måte på syns eg! Mine terningkast i dag er:
Utseende: 6 av 6
Smak: 6 av 6
Fornøyd: 6 av 6
En annen ting eg gjorde annerledes var å ha extra pistasjenøtter opp! Kjøpte en pose med 175 gr – skallet, ble en god neve. Tok de i blenderen før eg hadde ca halvparten opp i, var redd at hele greia skulle bli tørr. En annen ting er den intense grønnfargen alle har, det skjer ikke om man bruker kjøpe pistasjkrem…Den er blekgrønn. Eg vil tro, etter hva eg har sett at lager du kremen selv og tar av de tynne skallet på selve nøtte blir fargen mer intens. Uansett, fargen har ikke noe å si for smaken.Det ble 2 svære plater og 2 store. Alle 4 platene veier ca 400 gr hver, de små platene er noe tykkere, de store er 2 cm (Mer enn tykke nok) Søs fikk ei SVÆR plate for de skal til fjells i morgen og det er meldt litt av et vært og det passer fint med litt extra kos, tenker eg!
Sjokoladen er mektig, ingen tvil om det, men Hekkan den er god! Eg liker den og gutta liker den, men eg antar at de man kjøper er mye søtere pga selve sjokoladen. Om det blir billigere å lage den selv? Tja…sikkert egentlig ikke…Men hvis en 100 grams sjokloade koster 149 kr så kunne eg blitt rik på platene mine som veier nesten 400 gr! Ser noen selger sjokoladen for 599(!!!) på Finn! Skal visst nok være kjøpt i Dubai, men likevel…WTF! Uansett, det er ikke billig å lage selv, men du får mer sjokolade – Selv om Freia melkesjokolade nå koster 57 kr for en plate!
NYT!
Go`klem fra Vibbedille 🙂
Vibbedille på Instagram
Vibbedille på TikTok
At melkesjokoladen til Freia og andre sjokoladeplater er dyre nå er kjent. Grunnen til at de blir dyre er fordi sjokoladeavlingene har slått feil, da blir det lite sjokoladebønner. Det vil si at etterspørselen blir større enn tilbudet, og da går prisen i været.