I dag har eg igjen vært på tur inn til Stavanger og Kirkens Bymisjon. Veldig tidlig i ryddeprosessen av huset til mor mi sa eg at når de som ville ha noe fra mor mitt sitt kleskap var ferdig, ville eg kjører resten til Kirkens Bymisjon. Mor mi hadde et velfylt kleskap med masse fint brukte klær + en del ubrukt. Nesten alt ble pakket i sekker og nå er det altså i hus hvor det er mange som trenger dette. Helt ærlig? Eg har sluttet å gi til Fretex av den enkle grunn at eg syns de har blitt for dyre, ja med tanke på hvem som i utgangspunktet skulle hatt behov for en bruktbutikk.
Da er det bedre å levere det der hvor de som virkelig trenger det kan hente
seg noen plagg helt gratis når behovet melder seg.
Mor mi har de siste årene støttet Kirkens Bymisjon både med penger og ting/klær når eg har samlet inn å levert. Samme med i fjor jul, da var hun med å kjøpte bla sjokolade som eg leverte sammen med alle kakene eg bakte + Hun betalte middag for 2 hver måned.
Vet i allefall fra hvor noen av mine Julegaver skal kjøpes i år!!
Så utrolig mye flott!
Neste gang eg skal inn hit igjen blir til jul, tenker det må være så pass at eg baker extra i år også. Fikk spørsmål om det i dag, om eg var hun som hadde baket så mye i fjor...Eg gjorde jo det så anonymt som mulige (Trodde eg!), men ja det var meg, sa eg. Dette hadde virkelig blitt satt pris på i fjor så da må det absolutt gjentas.
Eneste store forskjellen fra i fjor til i år er at mor mi ikkje er her. Det var som regel hun som betalte store deler av ingrediensene og eg bakte sånn ca 3 uker i strekk Ho Ho Ho Det er liksom det eg gjør i desember! Eg baket jo også alle sorter til henne, + litt extra som eg pakket inn og hun kunne gi til venner/naboer.
Det er jo ikkje til å legge skjul på at bakeingredienser er dyrt, og enda dyrerer i år. Me som er ufør har ikkje fått like mye i lønnsøking kan du si *ler hjertelig* Nå er det ikkje så mange gaver me må kjøper lenger siden de alle fleste har slutte å gi gaver. Så enten sånn eller sånn så skal eg få det til i år også, uten mor mi.
Bildet over er et par av kurvene eg leverte på Kirkens Bymisjonen i fjor.
Amira bakte alt for mange Sirupsnipper så da ble også de pakket og levert ♥
Pikekyss, Fruktflesk og Peppernøtter av selvskrevne, Kiwi Tananger ga meg en hel kartong Melkesjokolade –
Noe de sikkert gjør i år også, om eg spør Eg har aldri vært redd for å spørre når eg kan gi det videre til andre, er ganske enkelt da skal eg si deg.
Nå tenkte eg å spørre deg…OM du har lyst å bidra til en extra fin jul for de som bruker Kirkens Bymisjon så har du mulighet å delta på bakingen! Hvis du har muligheten til å bidra med noe hos din egen Kirkens Bymisjon der du bor er det flott, men hvis ikkje kan du delta på det eg skal gjennomføre i desember – Det går mye gode ingredienser i go`sakene + det er flere enn me ønsker å ta innover oss som TRENGER Kirkens Bymisjon. Tenker eg kan fixe det sånn: Lager en egen Julekonto til Kirkens Bymisjon, da kan evn du Vippse det du vil bidra med og bare merke beløpet med “Jul – Kirkens Bymisjon” så vil kronene komme inn på riktig konto og ALT vil bli brukt på Julekos og kaker til Stavangers “løse fugler” og vanskeligstilte. Eg betaler uansett det eg alltid betaler i julebakingen, det kun mor mi sin del det hadde vært godt med hjelp til ♥ Hvem vet? Kanskje det kan bli kjøpt litt varme julegaver også? Ja som ullsokker, votter, luer etc. Det kan jo kanskje også være noe? Hmm Tja, hvorfor ikkje! Vil du heller strikke noe i ull og sende til meg så leverer eg det videre?
Kjenner at det fort kan balle på seg når eg setter i gang, men eg stopper nå så tar me det etter hvert.
Uansett, hele bakeprosessen i desember vil bønnhørlig bli dokumentert både
her på bloggen og på Snapchat i kjent Vibbedille Stil
Ok, ønsker du å vippse, bruk nr 93 89 92 25 Merk beløpet med “Jul – Kirkens Bymisjon” – Ønsker du å sende meg Luer/votter og/eller sokker send meg mld på samme nummer så skal du få adressen
Sånn, da vil eg bare minne om Give Away`n som eg skal trekke etter kl 21 i kwell.
Dvs du fortsatt har muligheten for å delta HER INNE!
Nå skal eg surre litt her på Hobbyrommet, har noe glitterdritt som skal ferdigstilles! *ler*
KOS DEG
Go`klem fra Vibbedille
Vibbedille på Instagram