Slutt å vent, ta på deg ei lue heller! -Strikkeoppskrift

A.Opie Designs

 

Det er veldig mye; “Mens me venter på våren” – Mens me venter på bedre vær” utsagn for tiden, eller egentlig alltid? Hvorfor skal me alltid ha den innstilling at me venter på noe? Strikk deg i steden for noen festlige og herlige luer, nyt NÅ og kom deg ut! Når så våren kommer og det kanskje bare blir “dritt”Vær og regn, ja da setter man seg ned for å vente på sommeren og forhåpentligvis bedre vær…Da blir det jo BARE venting da??
Fokuset blir ikkje her og nå, men alltid noen hakk lengre frem…

 

 

 

A.Opie Designs

 

Er det noe eg har lært det siste året så finnes det sjeldent skikkelig dårlig vær. Siden eg alltid har hatt hobby og strikking i livet mitt har ikkje været vært så viktig fordi eg har alltid noe eg kan finne på uansett vær. Men å SITTE
å vente på at været skal endre seg for å kunne gjøre noe? Hmm
Da bor man i feil land, flytt til “syden” heller 🙂

Jaja her har du i allefall 3 stilig luer du kan strikke mens du venter…

 

ELKMONTHAT TRIO
Bildene over
One Size

 

 

 

* * * *

 

 

 

Opp kl 7 i dag og straks klar for trening in the woods! Har litt gansperr i rygg/mage etter hoppinga i helgen så det skal bli godt å bevege seg litt andeledes og kanskje gå en kjapp tur etterpå 🙂 Herlig start på dagen. Ute er det opphold akkurat nå, men som de fleste andre har også me hatt uante mengder med regn i løpet av de siste dagene 🙂 All is er borte så broddene er tilbake i sekken 🙂

Ellers er eg godt i gang igjen med det nye egendesignet prosjekt – Går det så ryker, nesten 🙂
Nå må eg bare ta å slenge litt havregrøt i mikro`n og få i meg litt mat!

 

 

 

LAG DEG EN FLOTT DAG

 

 

 

 

Go`klem fra Vibbedille 🙂
Vibbedille på Instagram
Vibbedille på TikTok

2 kommentarer

    1. Lærte tidlig at livet er her og nå. Og så gjør man det beste ut av situasjonen. Skal ikke sitte på gamlehjemmet (tviler om det er plass der) når jeg blir gammel og angre på at jeg ikke har grepet dagen og levd mens jeg har hatt mulighet.
      Gå forsiktig, og nyt forsmaken på vår som vi har nå.
      Klem fra Liv

    2. Jeg er så enig i betraktningene, både dine og Livs. Været ser alltid verre ut innenfra.
      God tur 😃

Siste innlegg