Krossfjellet – En enkel topptur

 

Formen kjentes fin ut i dag så da ble det en ny topptur – Nå er “10 Topper i Sandnes” startet så da kan me jobbe oss gjennom den lista også 🙂 Krossfjellet er en enkel tur, det er også en “Turbo” tur, dvs små barn kan fint gå den og det er laget egne premielister for barn og de over 60, som kan levere inn 5 turene. Sånn som meg (hehe) må levere ei liste på minst 10 topper om man vil bli med i trekningen 🙂 Gøy med litt sånn aktiviteter også 🙂 På lista i år er det noen virkelig godbiter å bryne seg på, som f.eks Selvikstakken 597 moh (Estimer tid er 6t og 20 min)- Gleder meg til den, det blir en heldagstur på en fin sommerdag 🙂
Blir sånn ala Bynuten som me gikk i fjor sommer. 

 

 

 

Var sååå kjekt å se litt dyr ute igjen! Denne gjengen sto virkelig å følgte med på oss! Ruta gikk rundt toppen, og opp på baksiden, så me kom etter hvert på oversiden for sauene 🙂 Sååå fine ♥

 

 

Ingen tur uten en gjerdeklyver…

 

Tåka hang over terrenget og det var vått, til tider tett yr.
Betyr lite når man er godt kledd så me var tørre etter turen 🙂 

 

 

 

Var ikke noe myr så lave fjellsko gikk flott i dag, det er absolutt det beste å gå på syns eg 🙂 Med de høye fjellstøvlene (<—Fortsatt GODT tilbud om du er DNT medlem!) går det litt tregere.

Gore-Tex Jakke
Regnbukse med hel glidelås

 

 

 

 

Siden selve toppturen var kort (Ca 2 km tur/retur) gikk me ned den andre veien og helt ned til veien me måtte kjøre for å komme til gården hvor me parkerte, da ble turen en del lengre 🙂 En traktor me henger kjørte frem og tilbake med en gjeng unger oppi – De hadde det rasende festlig! Første gang de kom mot oss trodde eg det var en henger med høner/kalkuner eller noe!! Men, det var en gjeng med unger som vinket og hoiet for full hals – Gøy på landet si!

 

 

Siden turen ikke ble lang nok ble det kakao og matpakke når eg kom hjem, for da var eg sulten!

 

 

 

 

Til slutt med det en godkjent tur, i allefall med tanke på at eg har 2 slakke dager bak meg med lite mat 🙂 Trooor faktisk eg har spydd på meg en magebrokk!! Midt i den store skuren over magen blåser det opp en “tennisball” når eg strammer magen eller hoster….Ikkje så uvanlig at man kan få det i et operert området og der har jo hele buken vært åpen…Vel vel, så sant eg ikke kremter så går det fint. Har eg det neste uke når eg skal til legen (IGJEN!) får han se på den, kanskje han bare kan dytte den inn igjen 🙂 Vet at det er en mulighet.

Anyway, nå skal eg bare surre litt, kanskje eg vasker litt klær? Ali kokkelerer og det blir kyllingvinger +++ til middag så eg tar vinger og lager meg en salat on the side 🙂 I morgen er det ut på tur med Byhaugen igjen, det er koselig – Sååå satser eg på ny(e) topptur(er) til helga 🙂 

 

 

 

HA EN FIN DAG

 

 

 

 

 

Go`klem fra Vibbedille 🙂
Vibbedille på Instagram
Vibbedille på TikTok

0 kommentarer

    Legg igjen en kommentar

    Obligatoriske felt er merket med *

    Takk for at du engasjerer deg i denne bloggen.
    Unngå personangrep og sjikane og prøv å holde en hyggelig tone selv om du skulle være uenig med noen.
    Husk at du er juridisk ansvarlig for alt du skriver på nett.

Siste innlegg