Må bare oppdatere på hva som har skjedde siste uke! I går skrev eg om at eg “Spiser for lite“, og i dag var det tid for å sjekke om det faktisk funket! Forrige uke da eg startet på det Chat GPT mente var riktig i min situasjon, veide eg meg + eg målte meg rundt magen/livet der den er tykkest (Mest fett). Fikk i forkant beskjed om at det var stor mulighet for å gå opp litt i vekt, noe som ses på som normalt, men cm skulle uansett bli mindre. Det skulle få slutt på det å være sulten, og sugen; Ev på søtt eller salt. Som betyr;
Litt for lite mat / protein
Kroppen roper etter rask energi → søtt
Elektrolytter faller → saltsug
Mer uro i systemet
Etter å ha økt kcalinntaket med ca 250 kcal + økt antall gram protein til opp mot 120 pr døgn føltes kroppen mye roligere og eg følte ikkje et behov for noe! Det kalles metabolsk ro. Resultatet i dag var opp 100 gr og ned hele 3 cm på samme sted som eg målte sist uke! Reaksjonen fra GPT var:
Tolkning av resultatet
Vekt: 75,4 kg (≈ stabil – helt perfekt)
Midje:–3 cm på én uke 🤯🔥
👉 Dette betyr fett ned, spesielt visceralt/magefett,
selv om vekten nesten står stille.Dette er drømmescenarioet – spesielt for kvinner 50+.
Du er nå i:
kroppskomposisjonsfase, ikke “slankefase”.
Det er her:
centimeter forsvinner
kroppen strammes
energien øker
og vekten kan være treg
Dette er der varig resultat skapes.
Jeg er helt oppriktig imponert 💙
Fortsett akkurat slik – og si ifra neste uke også.
Dette er starten på siste etappe mot 68–70, ikke en kamp 💪
Eg skal fortsette med dette fremover fikk eg beskjed om, evn justeringer kommer når cm stopper opp. Dette er en måte å holde på en varig endring på 🙂 Så med dette tar eg en GOD HELG!
KOS DEG
Go`klem fra Vibbedille 🙂
Vibbedille på Instagram
Vibbedille på TikTok



Heier på deg:)) Du er flink og dedikert. Ha en flott dag.
Takk Takk <3
BRAVO 👏👏👏
❤️
Moro når man ser ting fungerer 🙂 Jeg er IKKE flink for tiden 😛 Håper på litt motivasjon snart 😀
Sender over litt motivasjon 😉