P A N G S T A R T !

Som nevnt var eg ganske pessimist før åpning, men det gikk som det sang og eg er godt fornøyd første dag!
Har heldigvis maaange figurer så det er mer igjen til i morgen MoHaaa Var mye folk,
og normalen tilsier at det blir flere i morgen – Krysser fingrene!

 

 

 

 


Eg måtte jo selvfølgelig shoppe litt hos Adele Christine Stabel –
For 2 år siden kjøpte eg den gule klovnen, i går ble en turkis med hjem…

 

 

Den store “Foggelen” eg kjøpte i fjor fikk seg en noe mindre venn!
Digger alle figurene hun har 🙂

 

Nå blir det en tidlig natt for det blir en lang dag i morgen også 🙂
OOOM det er interesse for figurer etter messa (Eg er sikker på at det er noen igjen, eg stilte med ca 100 stk i dag!) kan eg legge de ut her på bloggen etter helga – Fint med en pip i kommentarfeltet i såfall for det er mye jobb å lage slike innlegg 😉 Eg skal på Julemarked i desember så hvis ikkje blir de med meg der 😉

 

 

 

NATTINATTI

 

 

 

 

Go`klem fra Vibbedille 🙂
Vibbedille på Instagram
Vibbedille på TikTok

Travel Helg

 

Da er eg snart i gang! Travel dag i går; Først på tur, hjem å spise for så å dra ut i hallen å rigge til messe.
Søs var sjåfør og assistent siden hun har mye større bil enn meg! Da gikk det radig 🙂 Fikk rigget opp, det er alltid noe dill så eg tar finpussen før messa åpner kl 10 i dag 🙂 Kjekt å treffe kjente igjen i går, hjelper godt på at me er en liten gjeng som nå har stått sammen i noen år. For sånn heeelt egentlig kunne eg jo tenkt at noen bare sto på messa for meg *ler* Siden messa ikkje krasjer med Halloweenhelgen (Slik den gjorde i fjor!)
har eg tru på at helgen går bra *Banker i bordet*

Eg la meg tidlig i går…det resulterer jo også i at eg er tidlig oppe, så her sitter eg da å kokkelurer!
Tja, greit å være skikkelig våken for dagen også – Snart i dusjen og så går det vel slag i slag. Bor du i distriktet er stedet for Solamessen Åsenhallen på Sola. Gratis inngang og parkering. Det er over 100 utstillere og det pleier ligge på 6-8000 besøkende, så ja, det kan bli travelt 🙂

 

 

HA EN FIN FREDAG

 

 

 

 

Go`klem fra Vibbedille 🙂
Vibbedille på Instagram
Vibbedille på TikTok

Været VOL.2 -NordJæren


November blingser virkelig til med drømmevær denne uka! Kaldt, ja, men heller dager som dette enn sommerdager samme sted med 27 grader! *ler* Misforstå riktig, for eg nyter de varme sommerdagene også, men ingenting kan slå en dag som dette – Ikkje en gang sommersola!

 

 

Sto opp litt før 7, dette møtte meg i stua og 0 gr – Krystallklar og passe crispy luft! Magisk! Hadde fart på morgenrutinene i dag og allerede 09:10 var eg klar! Møtte Ine på veien ut siden noen fortsatt ikkje kan veien MoHaaa Kjørte til Sele Havn, som overraskende nok er like langt unna hver gang eg kjører ut dit!

 

 

Det eg hadde glemt, selv om det skjer HVER vinter…var at myyyrå fylles med vann hvert år (Til venstre)…
Dvs at kulesteinene var det som måtte beseires! Meget bra balansetrening, selv om balanser har blitt betyydelig bedre kan man ikkje trene nok…Me er tross alt passert 50 🙂
Uansett, i dag kunne eg gått over stokk og stein for en tur i dette været!

 

 

Me startet altså i Sele havn og gikk forbi Fuglingane, så det ble neeesten 1 mil 🙂
Deilig start på dagen, ca 1 mil i tung sand gjøøør noge med hele bodyen! Deilig!

 

 

Som sagt så var det litt frost fra morningen av, og frostrøyken var under forduftelse da me kom oss ned på stranden og det steg fort til hele 10 gr 🙂 Er et eventyr å gå her ut!

 

 

Me gikk et stykke forbi, til enden av sanden 🙂 Etter det er det steiner og terreng, går du hele strekket fra Sele Havn til Reve Havn blir det 6,5 km + returen 🙂 Absolutt en flott tur!

 

 

 

Godt fornøyd med dagens økt! Resten av dagen skal brukes til å TENKE på alt som skal bli med ut til Åsenhallen i morgen, da skal det rigges til messe! Derfor skal eg lage tacosalat til middag i dag,
lager extra slik at eg også har middag når eg kommer hjem i morgen kveld 🙂 Smart!

 

 

 

HA EN FIN KWELL

 

 

 

 

Go`klem fra Vibbedille 🙂
Vibbedille på Instagram
Vibbedille på TikTok

VÆRET!!

 

Når man ruller ut av sengen i 8 tiden av at sola står rett inn, da er det ikkje så mye annet å gjøre enn å bare komme seg ut! 1 gr på dette tidspunktet, men det steg relativt fort opp til 10 når søs og eg var på tur 🙂

Ble en flott og rask tur rundt Hålandvannet og eg var hjemme igjen i halv 12 tiden! Effektivt der altså 🙂

 

 

Altså…!!

 

 

I skyggesidene var det frost på markene, krystallklar luft – Skikkelig digg! Ja og vindstille! Samme vær i morgen og da er min plan å gå fra Sele Havn og forbi Fuglingane – Flott tur på kun sand! Det er ikkje ofte man opplever at jærstrendene er vindstille, men det skjer i morgen MoHaaa 5-6 gr fra morningen så det kan bli flott!

 

 

 

Jepp, det ble en knallstart på dagen og dusj og kosedress var midt i blinken når eg kom hjem! Nå blir det lunsj, og så…Siden Dib var syk den helgen me egentlig skulle skjære gresskar har eg fått det ene…Veier bare 8 kg!!! OH MY! Vel, eg skal i allefall steike/riste/krydre alle frøene så får eg se hva eg “gidder” gjøre med resten….8 kg er en del mat ja! Har lager mye godt med gresskar før som var vellykket! Mye arbeid dog…

 

 

 

LAG DEG EN FIN DAG

 

 

 

 

Go`klem fra Vibbedille 🙂
Vibbedille på Instagram
Vibbedille på TikTok

På eventyr i høstsola

 

Er man på tur med de minste så er bare å ta det som det kommer, den minste bestemmer både tempo og lengde, sånn er det nødt for å bli 🙂 Det var ikkje snakk om at me skulle rett hjem fra barnehagen i dag, knallsol som lå lavt, ja det var et nydelig vær! Litt over kl 2 kjørte me mot Njåskogen og den egentlig planen var å gå til Dagsturhytta Frøya. Da me hadde gått over Midgardsormen var det fortsatt 500 m til hytta slo me leir
i ei lita hytte rett ved jernbanelinja – Superspennende! Da hadde Adam gått selv over hele Midgardsormen, som er et godt stykke for str 22 i sko 🙂 Eg så det selv da me var over at det fort kunne blitt mørkt
før me var ved bilen igjen, ulempen med årstiden 🙂

 

 

På vei til Midgarsormen tok me riktig sti slik at me hadde sola med oss hele veien bort.

 

Virkelig en nydelig plass!

Etter ca 1,5 km så me ormen! På dette tidspunktet var Adam mest opptatt med å spise snacks i vogna 🙂

 


Selv om det er veldig trygt for en liten å gå over på egenhånd, er det også litt skummelt! Ormen går både opp og ned, ja det er skummelt for en liten for plutselig gikk det veldig fort, men han sang og bablet hele veien over – I storform med godt humør! Traff en del hunder på turen her og det var spennende!

 

Skulle nesten tro han kunne lese for han stoppet opp å studerte flere av disse plantene,
det er navn på alle som bidro med å bygge denne flotte installasjonen

 

Sånn, da var lunsjen servert: Bananer, skiver med pålegg, masse druer, havregrøt og kakao – Adam syns ikkje noe særlig om kakao da…! Koss skal det gå fremover!?? Han må jo lære å like det!
Er jo obligatorisk på vinterturene 😉

 

Etter å ha matet meg med skivene som han selv spiste pålegget av ble det medbrakt havregrøt 🙂

 

 

Det er så greit med alt han fikser selv 🙂

 

Sååå begynte sola å forsvinne på alvor…

 

På tide å pakke samme og begynne på fortsettelsen, me gikk ikkje tilbake samme vei, me går som regel en rundtur. Dvs me skulle gå en del gjennom skogen til bilen, og der var sola borte!

 

Å ja, det var mørkt noen steder, men det gikk så fint atte!
Senere i vinter får me ta oss hodelykter! Det kan jo bli gøy!

 

 

Var ikkje mer enn 7 gr da me kom til bilen, så det merkes at det går mot vinter! Me rakk hjem kun noen minutter før Amira og de kom fra jobb. Adam med røde rose i kinna vinet av fryd, det ble både middag og mer kos før eg selv måtte komme meg hjemover – Nok en herlig dag med den beste ♥

 

Ha en fin kwell

 

Go`klem fra Vibbedille 🙂
Vibbedille på Instagram
Vibbedille på TikTok